+420 777 506 660 info@viarasalve.cz

Jak fototerapie funguje

LED světelná terapie červeným, infračerveným a modrým světlem je bezbolestná, neinvazivní a vysoce účinná fotobiomodulace, vytvořená pomocí nejmodernějších a světově unikátních technologií.

Světelná terapie funguje velmi účinně nejen pro kožní onemocnění a infekce, ale také pro mnoho dalších zdravotních komplikací. Energii z tohoto světla absorbuje tělo prostřednictvím řady metabolických činností, kdy se světelná energie přemění na buněčnou. Jednou z mnoha výhod je například uvolnění ATP (adenosintrifosfátu). Více ATP v buňce znamená lepší fungování buněk.

Léčba světlem velmi urychluje hojení těla, snižuje záněty a napomáhá hydrataci pokožky. Vědecké studie, které stojí za touto léčbou celého těla, uvádí, že stejně jako rostliny, naše pokožka a další tkáně těla mají schopnost absorbovat světlo a přeměňovat ho na energii a stimulovat přirozený proces našeho těla k vytváření nových proteinů a regenerujících buněk. Výhodou světelné terapie je to, že povzbudí celé tělo za pouhých 10-20 minut. Bylo prokázáno, že terapie přispívá ke snížení bolesti, zjizvení, redukci akné a zlepšení svalové výkonnosti. Světelná terapie také ukázala, že zlepšuje tvorbu kolagenu a celkový stav pleti.

Je fototerapie bezpečná?

Ano, fototerapie je zcela bezpečná a bezbolestná. Neexistují žádné zdokumentované negativní vedlejší účinky a ve skutečnosti lidé považují tuto léčbu za velmi uvolňující. Na rozdíl od většiny konvenčních léčiv je terapie červeným, infračerveným a modrým světlem bezpečná, neinvazivní, nepoužívá žádné chemické látky nebo léky a není spojena se škodlivými vedlejšími účinky. Terapie světlem jednoduše využívá přírodní léčivé a omlazující přínosy specifického spektra světla a dodává tuto cílenou energii mnohem rychleji než slunce a bez škodlivých UV paprsků. Významná studie z roku 2013 o světelné terapii, kterou provedli výzkumníci z Harvardu a MIT, ocenila světelnou terapii za neinvazivní léčbu s úplnou nepřítomností vedlejších účinků.

LEDBED vs. solární lůžka

Ač by se mohlo zdát, že se jedná o tu samou věc, opak je pravdou. LEDBED a solární lůžka nelze srovnávat. 

Solární panely nejčastěji vyzařují ultrafialové záření typu A (UVA), někdy i typu B (UVB). Tyto paprsky mohou spalovat kožní buňky a dochází k produkci melaninu, což se projeví opálením. Avšak za cenu poškození kožní buňky, což způsobuje předčasné stárnutí a rakovinu kůže.

LEDBED vyzařuje nulové UV záření a jsou protikladem solária, jelikož vyživuje a hojí pokožku, nespaluje a nepoškozuje. LEDBED vyzařuje červené, inračervené a modré světlo.