+420 777 506 660 info@viarasalve.cz

Nejčastější dotazy

Jak funguje světelná terapie?

Profesionální světelná terapie působí na zranění nebo celkově na tělo, zlepšuje hojení ran a měkkých tkání, léčí záněty a poskytuje úlevu jak pro akutní, tak pro chronickou bolest. Během léčby pomocí laserů s nízkou intenzitou
a infračerveným světlem dochází k interakci mezi buňkami a fotony. LLLT má fotochemický účinek (jako fotosyntéza v rostlinách) a při správném množství intenzity a trvání světelné terapie světlo snižuje oxidační stres a zvyšuje množství ATP. To zlepšuje buněčný metabolismus a léčí záněty, pomáhá tělu vypořádat se s bolestí a podporuje hojení.

Je světelná terapie bezpečná?

Ano, LLLT je zcela bezpečná a bezbolestná. Neexistují žádné zdokumentované negativní vedlejší účinky a ve skutečnosti lidé považují tuto léčbu za velmi uvolňující. Na rozdíl od většiny konvenčních léčiv je terapie červeným světlem bezpečná, neinvazivní, nepoužívá žádné chemické látky nebo léky a není spojena se škodlivými vedlejšími účinky. Terapie červeným světlem jednoduše využívá přírodní léčivé a omlazující přínosy specifického spektra světla a dodává tuto cílenou energii mnohem rychleji než slunce a bez škodlivých UV paprsků.

Významná studie z roku 2013 o světelné terapii, kterou provedli výzkumníci z Harvardu a MIT, ocenila světelnou terapii za “Neinvazivní léčbu s úplnou nepřítomností vedlejších účinků”. Pozitivní účinky LLLT i nadále rostou v lékařském i vědeckém výzkumu a nejčastěji se používají při úrazu měkkých tkání, kloubních problémů, neuropatické bolesti, nehojících se nohou a tlakových vředů.

Jak se liší červená LED terapeutická lůžka od solárních(opalovacích) lůžek?

Solární lůžka emitují ultrafialové záření ve formě ultrafialového záření A (UVA) a někdy ultrafialového záření B (UVB); tyto paprsky mohou spalovat kožní buňky, což vyvolává produkci melaninu.

I když můžete být opálení bronzovým odstínem po vystavení UV záření, tyto paprsky poškozují kožní buňky, což způsobuje předčasné stárnutí a rakovinu kůže.

Lůžka Nuovo LED BED vyzařují nulové UV záření a jsou protikladem solária, vyživují a hojí pokožku, nespalují a nepoškozují. Stručně řečeno, lůžka pro fotobiomodulační  LED terapii nabízejí kladný účinek slunečního světla, aniž by docházelo k poškození pokožky.

Jak často fototerapii navštěvovat?

Většina klientů provádí terapii 3 až 5krát týdně, dokud nejsou splněny stanovené cíle a pak se sníží intenzita na udržování dle potřeby . Pro sportovce s velkou zátěží se doporučuje 3-5krát týdně pro optimální zotavení
a regeneraci.

Kolik terapií je potřeba?

Vše záleží na vašich cílech a současném zdravotním stavu. Akutní poranění (vyvrtnutí, oděrky apod.) vykazují rychlé zlepšení a často se vyskytují ve 2-5 ošetřeních. Dlouhodobé a chronické stavy mohou vyžadovat až 10 léčebných postupů, aby měly kladné výsledky.

Existují nějaké vedlejší účinky?

Ne, léčba je netoxická, neinvazivní a nemá žádné vedlejší účinky. Je to bezpečné a účinné pro většinu lidí.